Hakkımızda

Taklit eden değil taklit edilen olmanın gururu ile sektörde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.

SÖZÜMÜZ İMZAMIZDIR

Vurankaya İnşaat’ın ilk kurulduğundan bu yana en önemli özelliği olan ‘’sözünü tutma’’ bizim için en değerli miraslardan biri. Müşterilerimize ve iş ortaklarımıza verdiğimiz her sözü, tam zamanında ve eksiksiz yerine getiririz,

Taklit eden değil taklit edilen olmanın gururu

Yaptığımız prestijli projeler ile fark yaratıp,binalara ve bulunduğu semte değer katıyoruz

Bizi Tanıyın

Vurankaya İnşaat, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörüne 1970 yılında Abdurrahman Vurankaya liderliğinde KAYA İnşaat olarak başlamıştır. Dürüstlük, saygınlık, güvenilirlik, sağlamlık, müşteriye saygı ve sürekliliği kendine ilke edinen KAYA İnşaat, çıktığı yolda daima ileriyi hedefleyerek şehrin mimari dokusuna değer kazandıracak konut projeleri üretmiştir. Sayısız konut projesine imza atarak her geçen gün daha da büyüyen firmamız, ikinci kuşak olan Nadir Vurankaya’nın da katılımıyla 1984 yılında ÖZKAYA İnşaat’ı kurarak yeni bir vizyon kazanmıştır. Konut projelerinde edinilen tecrübelerle birlikte Özkaya İnşaat olarak sektörde ağırlığını hissettiren bu birliktelik, aldığı devlet ihaleleri ile faaliyet alanını daha da genişletmiştir.

  • Ürettiği projelerle sektörün önde gelen firmaları arasına ismini yazdıran firmamız, 2006 yılında kurumsal işletmeciliği hayata geçirme noktasında Nadir Vurankaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığında ismini VURANKAYA İnşaat olarak değiştirmiştir.
    2009 yılında yatırımlarını genişleterek turizm sektörüne adım atan Nadir Vurankaya, Reşatbey’de 4 yıldızlı Riva Reşatbey Business Otel’i açarak firmamıza yeni bir değer kazandırmıştır.

  • Üçüncü kuşak İnşaat Mühendisi Kaya Vurankaya ve Yüksek Mimar Polen Vurankaya’nın da dahil olmasıyla Vurankaya İnşaat genç ve dinamik ekibinin gücüne güç katmıştır. Yılların verdiği tecrübe ve vizyon ile Adana’nın merkezi lokasyonlarında yaşam alanları inşa eden firmamız, şehrin marka ismi olmayı başarmıştır. Sektörün, ‘sözü imzası’ olarak adlandırılan firması Vurankaya İnşaat, gücünü 49 yıllık geçmişinden alarak projelerine devam etmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendiğim Vurankaya İnşaat, Adana’nın farklı bölgelerinde semt dokusuna uygun, prestijli konutlar ile fark yaratıp bulunduğu semte değer katmaktadır. Dünyada hızla gelişen teknolojinin en üst düzeyindeki mükemmelliği hedefleyen ekibimizle kusursuz örnek yapılarla hayallerinize dokunuyoruz. Verimliliği arttıracak tasarımlı projeler üretmeyi, istihdam yaratmayı, ekonominin küresel bir parçası olan, krizin etkileriyle birlikte yeniden şekillenen iş dünyasında değişim rüzgârının öncüsü olmayı ve değişimi en doğru bir şekilde yönetmeyi, bizleri güçlü kılacak stratejilerle inşaat sektörünün gündeminde ve zirvesinde yer almayı ilke ediniyoruz. Taklit eden değil taklit edilen olmanın gururu ile büyümesini sürdüren Vurankaya İnşaat olarak globalleşme trendini her zaman izledik ve içerisinde olmaya çalıştık. Köklü geçmişimizin bizlere bıraktığı en büyük miras olan Vurankaya İnşaat, bugüne kadar karşımıza çıkan semt mücevherlerinin öncüsü olmuştur. Bakarken tasarlayan, düşünürken inanan, üretirken güven duyulan modern mimarinin geleneksel ve kalıcı değeri olan Vurankaya İnşaat, ilkelerinden taviz vermeden çalışmalarına devam etmektedir.

Saygılarımla
Nadir VURANKAYA Yön. Kur. Bşk.